مراسم ضیافت افطار انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس

74205307.jpgاین مراسم طبق سنوات گذشته از ساعتی قبل از اذان مغرب و با حضور عکاسان جنگ و دیگر عکاسان به همراه برگزاری نمایشگاهی از عکس های حج سعید جانبزرگی که یازدهمین سالگرد شهادتش را در تیرماه از پیش رو گذراندیم، برگزار گردید. مراسم با پخش تصاویری درباره نحوه عکاسی سعید جان‌بزرگی در هنگام صرف افطار آغاز شد سپس، محمدحسین حیدی، مدیر انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس با گرامیداشت یاد مرحوم «سعید جان‌بزرگی» به عنوان یکی از بنیانگذاران این انجمن، به ارایه گزارشی از عملکرد یکساله انجمن عکاسان پرداخت.

وی با مخاطب قرار دادن عکاسانی که به ‌صورت آنالوگ در حوزه دفاع مقدس عکاسی کرده‌اند گفت: 25 سال از دفاع مقدس می‌گذرد و بسیاری از آثار خلق شده در حال فرسایش است. انجمن عکاسان از تمامی سازمان‌ها و عکاسان می‌خواهد که این تصاویر را برای حفظ بهتر، مورد توجه قرار دهند و از همکاری انجمن عکاسان در این زمینه بهره ببرند.

حسین حیدری، مدیر انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس با درخواست از سازمان‌هایی که عکس‌های دوران دفاع مقدس را در اختیار دارند برای حفظ این آثار و همکاری با انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس در این زمینه گفت: حفظ این عکس‌ها باید دغدغه عمومی باشد.

حیدری با بیان این‌که انجمن عکاسان همکاری خود را با برخی سازمان‌ها در این زمینه آغاز کرده است، گفت: حفظ این آثار باید دغدغه عمومی باشد.
وی در ادامه با اشاره به حضور سیدعباس میرهاشمی
درانجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس که مدیریت سابق این انجمن را بر عهده داشت، عنوان کرد: از او درخواست کردم که دوباره مسئولیت انجمن را بر عهده بگیرد و از این پس او مدیر این انجمن خواهد بود.

در پایان از میان حاضرین در مراسم افطاری برای سفر به مکه مکرمه و مشهد مقدس، قرعه کشی بعمل آمد و اسامی  3 نفراصلی و 3 نفر رزرو برای سفر روحانی مکه مکرمه و 10 نفر از حاضرین به اتفاق یک همراه برای اعزام به مشهد مقدس به شرح زیر اعلام شد:‏     

سفر مکه نفرات اصلی آقایان علی نظر، محمدصادق حیدری و علیرضا عابدی- نفرات رزرو آقایان حمزه رازدشت، اباصلت بیات، محسن نوری

سفر مشهد : امیرحسام زرافشان، محمود ظهیرالدینی، سیدمصطفی حسینی، سعید کاظمی، سرکار خانم علی محمدی، غلامرضا بای، مرتضی نیکوبذل مطلق، سیدحسین هاشمی، اباصلت بیات، علیرضا گلابیان.

‏گفتنی است مـراسم پـس از صـرف شـام در یـک فضـای بسیـار صمیمانه و گـپ و گـفـت‌های خـودمانی بین عکاسان به پایان رسید.‏

بازگشت به صفحه رویدادها