رونمایی از جلد سوم از مجموعه «عکاسان جنگ»

08.jpgدر ضیافت افطار انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس و با حضور سردار فتح‌الله جعفری، جواد جباری ،محمدحسین حیدری، از سومین مجلد از کتاب مجموعه «عکاسان جنگ» (عراق علیه ایران) رونمایی شد.

این کتاب عکس‌های سال‌های 1359 تا 1362 علیزاده نوحی را در بر دارد و در 148 صفحه با 112 عکس سیاه و سفید با جلد سخت منتشر شده است. سومین جلد از مجموعه «عکاسان جنگ» (عراق علیه ایران) به دلیل این‌که بتواند با وجود گرانی‌های کاغذ در اختیار تمامی علاقه‌مندان قرار گیرد، در دو قطع 24×21 و 14×12 منتشر شد.

احمد علیزاده نوحی به عنوان صاحب این اثر، در سخنانی از ابراهیم هاشمی به عنوان مرشدی یاد کرد که تکنیک، مفهوم و محتوا در عکاسی را از او آموخت و ادامه داد: او عکاسی هنرمند، متعهد و تلاشگر بود که جانش را در راه عشق و هنرش فدا کرد.

وی در ادامه با ابراز تاسف از این‌که دختر تازه درگذشته‌اش، در این آیین، در کنار او حضور ندارد، به ابراز احساسات در این زمینه پرداخت که تاثر هنرمندان عکاس حاضر در جمع را در پی داشت.

این عکاس دوران دفاع مقدس در پایان از تمام مجریانی که مجموعه عکس‌های او در سال‌های دفاع مقدس را منتشر کرده‌اند، سپاسگزاری کرد.

مهرزاد ارشدی یکی از عکاسان حاضر در این برنامه هم به تجلیل از علیزاده نوحی پرداخت و در بیان خاطراتی از وی گفت: او در سال 1361 به مدت یک ‌سال در لابراتواری که در منطقه آبادان بود، تمامی مهارت‌های عکاسی را به من آموزش داد و شایسته است از زحمت‌هایی که او از سال 1361 و در زیر آتش جنگ برای عکاسی کشید تشکر کنم. امروز خوشحالم که کتاب او منتشر شده است.

بازگشت به صفحه رویدادها