انتشار دوره کتاب های «عکاسانِ جنگ»

21572801.jpg
کتاب سوم این دوره: احمد علیزاده نوحی

انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس پس از تاسیس در سال 1380 در زمینه­ی گسترش ارتباط، گردآوری، ساماندهی و نگهداری آثار عکاسان دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس فعالیتِ مستمر داشته و در ادامه­ی انتشار 8 عنوان کتاب نفیس عکس مربوط به جنگ عراق علیه ایران، نسبت به چاپ و نشر دوره­ی کتاب­های انفرادی عکاسان با عنوان «عکاسان جنگ» اقدام کرده است.

در مجموعه عکس­های گروهی که طی سال­های گذشته با موضوع­ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در قالب کتاب انتشار یافته، کمتر به نوع نگاه و سبک شخصی پدیدآورندگان آثار توجه شده است، همچنین کتاب­های انفرادی عکاسان به دلیل ایده پردازی نامناسب و کم توجهی به امور پژوهشی و مراحل آماده سازی، چندان موفق نبوده­اند.

با توجه به شناسایی صدها عکاس ایرانی که به موضوع جنگ عراق علیه ایران پرداخته­اند، تصور می­رود تعداد کتاب­های انفرادی این عکاسان به شمار قابل توجهی برسد. این اقدام می­تواند مجموعه­ای با ارزش را در دسترس همگان قرار دهد؛ مجموعه­ای که مشتمل بر نوع نگاه، شیوه­های تکنیکی، اطلاعات صحیح عکس­ها و شناخت حرفه­ای عکاسان جنگ باشد.

امید است این مجموعه بیان­گر گوشه­ای از سخت­ترین روزهای تاریخ معاصر و به یادماندنی­ترین حماسه­های مردمی باشد که امنیت امروز این سرزمین را تضمین کرده­اند.

بازگشت به صفحه رویدادها